Armatura podtynkowa – funkcjonalne rozwiązanie do każdej łazienki

Umiejętne zaaranżowanie łazienki to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim warto zadbać o harmonię wystroju i wygodę użytkowania. Dlatego też doskonałą odpowiedzią na obecne trendy w projektowaniu łazienek są armatury podtynkowe. To sprawdzony przepis na modne, estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.

Z łazienki korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, stąd wybór dobrej jakości armatury jest niezwykle ważną kwestią. Baterie podtynkowe mają świetne walory praktyczne, a przy tym wiele dodatkowych zalet. I co najważniejsze, łatwo je dopasować do łazienki w każdym stylu.

Estetycznie w ukryciu

Niewątpliwie największą zaletą rozwiązań podtynkowych jest to, że elementy wewnętrzne armatury można z łatwością schować w ścianie. W ten sposób dodajemy wnętrzu lekkości, optycznie je powiększamy oraz porządkujemy. Rozwiązania podtynkowe świetnie współgrają też z modnymi płytkami wielkoformatowymi – pozwalają uzyskać w łazience efekt jednolitego wykończenia, w którym elementy praktyczne, takie jak baterie, stanowią subtelny akcent dekoracyjny.

Decyzję o wyborze systemów podtynkowych warto podjąć już na początkowym etapie projektowania łazienki, aby odpowiednio wcześnie przygotować właściwą instalację. Ciekawe rozwiązanie proponowane przez KLUDI to moduł podtynkowy FLEXX.BOXX. Zapewnia on ogromną swobodę w wyborze elementów wyposażenia łazienki, gdyż jest kompatybilny z niemal wszystkimi bateriami natynkowymi KLUDI. Możemy więc zamontować element podtynkowy, zamykając tym samym instalację w łazience, a element natynkowy wybrać w późniejszym terminie. To również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy zapragniemy zamienić tradycyjny mieszacz na termostat. Armatury podtynkowe mają dodatkowo walory praktyczne - zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

Na zdjęciu podtynkowa armatura łazienkowa z serii KLUDI AMBIENTA
Podtynkowa bateria wannowo-natryskowa
KLUDI AMBIENTA z termostatem
Na zdjęciu przedstawiono podtynkową armaturę łazienkową KLUDI E2
Podtynkowa bateria z termostatem
KLUDI E2
Na zdjęciu widoczna jest armatura podtynkowa KLUDI BALANCE
Podtynkowa bateria natryskowa
KLUDI BALANCE WHITE

Trwałość i bezpieczeństwo

FLEXX.BOXX cechuje się wyjątkową trwałością, czego najlepszym świadectwem jest aż 20-letnia gwarancja na produkt. Firma KLUDI wyposażyła wspomniany moduł podtynkowy w specjalną, mosiężną płytę, której precyzyjnie wykonana powierzchnia gwarantuje szczelność. Oprócz tego zadbano o ochronę akustyczną, gdyż wszystkie elementy przewodzące wodę znajdują się wewnątrz elastomerowej obudowy.

Kreatywne projektowanie w różnych stylach

Dzięki rozwiązaniom podtynkowym można stworzyć swój indywidualny zestaw na jedno lub kilka źródeł wody. Stąd możliwość łączenia różnych elementów, takich jak: wylewka, dysze natryskowe, zestaw natryskowy czy deszczownica. Modele oferowane przez KLUDI sprawiają, że konfiguracja armatury jest w pełni spersonalizowana. Analogicznie w obszarze designu i stylu armatury - szeroki wachlarz armatur podtynkowych firmy KLUDI daje ogromne możliwości w zakresie aranżacji łazienki. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy monolitycznych form, jak i osoby ceniące minimalizm we wnętrzach. Nie brakuje również rozwiązań uniwersalnych, które doskonale pasują zarówno do aranżacji nowoczesnej, jak i tej z klasyczną nutą.