Bateria kuchenna czarna, czyli sposób na wnętrze z charakterem

Czerń jest kolorem ponadczasowym i uniwersalnym, ale też bardzo wyrazistym. Dlatego we wnętrzach lepiej go stosować z umiarem oraz wyczuciem. Najbezpieczniej, jeśli pojawia się w detalach, które dynamizują i odświeżają wystrój. Dobry przykład? Coraz popularniejsza armatura w tej barwie. Bateria kuchenna czarna może mieć przy tym znakomite walory wzornicze i funkcjonalne.

Wszechstronna czerń świetnie odnajduje się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych spod znaku klasyki czy stylu glamour. Warto przy tym pamiętać, że mowa o tzw. barwie achromatycznej, która otwiera szerokie możliwości łączenia z innymi kolorami. Bateria kuchenna czarna ze zlewozmywakiem w podobnym odcieniu czy może więcej ożywczego kontrastu? Przyglądamy się różnym scenariuszom.

Na zdjęciu widzimy baterię kuchenną KLUDI BINGO STAR XS
Bateria kuchenna KLUDI BINGO STAR XS
Zdjęcie przedstawia baterię kuchenną KLUDI L-INE S
Bateria kuchenna KLUDI L-INE S
Zdjęcie prezentuje baterię kuchenną KLUDI L-INE S
Bateria kuchenna KLUDI L-INE S

Bateria kuchenna czarna w spójnych kompozycjach

Czerń jest barwą mocną i wyróżniającą się we wnętrzach, co wymaga właściwego podejścia do jej stosowania. Przede wszystkim lepiej unikać dużych powierzchni w tym kolorze – zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Mogą się one bowiem wydawać przez to jeszcze mniejsze. Nie znaczy to jednak, że barwy czarnej należy się obawiać. Wystarczy skupić się na lekkich optycznie formach i przemyślanych kompozycjach we wnętrzu.

Bateria kuchenna czarna doskonale prezentuje się chociażby w połączeniu z granitowym zlewozmywakiem, i to niekoniecznie w dokładnie takim samym kolorze. Doskonałym kompanem dla czerni jest np. antracytowa szarość. Taki duet – stanowiący jeden z istotniejszych elementów wyposażenia kuchni – prezentuje się elegancko, a przy tym bardzo efektownie. Warto chociażby zwrócić uwagę na baterię kuchenną KLUDI z linii BINGO STAR XS. Wykończenie czarny mat malowniczo i miękko rozkłada światło. Jest też łatwiejsze do utrzymania w czystości niż połyskująca czerń. Sama bateria zaś wyróżnia się smukłym łukiem wylewki, a także delikatnym, minimalistycznym uchwytem. Co ważne, dostępny jest model tej baterii z wyciąganą wylewką. Dzięki temu znacznie zwiększa się jej możliwy zasięg, przez co np. napełnianie dużych naczyń, które nie mieszczą się w zlewozmywaku, jest o wiele wygodniejsze.

W jakich elementach wystroju można jeszcze powtórzyć czerń? Oprócz baterii kuchennych i zlewozmywaków warto też zwrócić uwagę na czarne AGD (np. eleganckie szkło hartowane), lampy, wieszaki, uchwyty, niewielkie półki oraz naczynia i akcesoria.

Kontrast i więcej dynamiki

Czerń i biel to klasyczne oraz wszechstronne zestawienie kontrastowych kolorów. Dlatego jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza więcej dynamiki, jest to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań. W przypadku kuchni sprawa jest o tyle łatwiejsza, że Polacy szczególnie upodobali sobie białe kuchnie. Takie bazowe, jasne tło można zaś łatwo ożywić właśnie za pomocą czarnej baterii kuchennej. Dobrym przykładem jest model KLUDI z kolekcji L-INE S. Jak sama nazwa wskazuje, bateria ma kształt litery L – urzeka więc minimalistyczną prostotą, a przy tym znakomitymi walorami użytkowymi (obrotowa, wyciągana wylewka). Co ważne, do wyboru jest albo jednolita matowa czerń, albo też połączona z chromowanym wykończeniem. Srebrzyste, połyskujące detale sprawiają, że bateria kuchenna czarna wydaje się lżejsza optycznie oraz bardziej elegancka. Zarówno czerń w pojedynkę, jak i w duecie z chromem zjawiskowo kontrastuje z jaśniejszym tłem – zlewozmywakiem czy płytkami ściennymi.