Najmodniejsze baterie kuchenne

Urządzając kuchnię, zastanawiamy się nad jej stylem, rodzajem zabudowy, kolorystyką. Czeka nas wiele dylematów do pokonania oraz decyzji, jakie musimy podjąć. Z reguły przechodzimy od ogółu do szczegółu. Pamiętajmy, że komfort i ergonomia w kuchni często kryje się w najmniejszych elementach. Baterie kuchenne należą do tych detali, które warto przemyśleć, stawiając na najlepszą jakość. Jakie baterie do kuchni są obecnie najmodniejsze? Kierować się designem, czy funkcjonalnością - a może jedno idzie w parze z drugim?

Trendy wnętrzarskie w kuchni promują dziś głównie solidne wykonanie, multifunkcjonalność, nowoczesny design, a także ekologię. Przeważają baterie kuchenne stojące. Tak w skrócie można streścić kierunek, w którym od kilku lat podążają projektanci i producenci kranów. Kupujący są coraz bardziej wymagający, szukają dobrych produktów na lata. Oczekują komfortu użytkowania oraz innowacyjności, jaka może pomagać im w życiu codziennym. Taką zaawansowaną technologię spotykamy w bezdotykowej serii KLUDI E-GO. Baterie te reagują na ruch, a strumień wody uruchamiany jest jest bezdotykowo. To bardzo wygodne, a zarazem ekologiczne rozwiązanie, bo pozwala oszczędzić wodę.

O tym, jak ważne są detale w użytkowaniu kuchni, świadczyć może coś, na co być może nie zwracamy większej uwagi - wylewka do baterii kuchennych. A to właśnie przez nią przepływa strumień wody. Od jej kształtu i wysokości zależy to, czy umyjemy w wygodny sposób większy garnek w zlewie. Zamontowana zbyt wysoko sprawi, że woda będzie z hukiem uderzać o dno zlewozmywaka, zachlapując blat. Zamontowana zbyt nisko, uniemożliwi umycie większych naczyń. W KLUDI oferujemy trzy nowoczesne, eleganckie kolekcje baterii C -, L- i M-LINE. Litery zdradzają sylwetkę modeli dostępnych w danych kolekcjach.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Mobilność to cecha współczesności, a zatem nie może jej zabraknąć i w kuchni. Bateria z wyciąganą wylewkąto szczególnie wygodna opcja do wyboru. Zdecydowanie można określić ją jako jedną z najmodniejszych w świecie armatury. Zamontowany wąż pozwala wysunąć wylewkę do baterii kuchennej poza obszar zlewozmywaka. Docenimy to podczas mycia dużych naczyń, garnków, czy napełniając butelkę wodą. Taka wylewka do baterii kuchennej występuje w eleganckich liniach KLUDI. TRENDO to sprawdzone rozwiązania i klasyczny wygląd. Sprawdzi się także na wyspie, a także jako bateria kuchenna podokienna. Podwójna linia wyciąganej wylewki charakteryzuje serię KLUDI BINGO STAR. To także bateria do montażu pod oknem. Model z podwójnym łukiem przyciąga wzrok i jest niezwykle odważny w designie. W asortymencie występuje bateria kuchenna biała, czarna, chromowana. KLUDI L-INE z kolei to kwintesencja prostoty i elegancji. Wylewka do baterii kuchennej w kształcie litery L jest połączeniem dobrego designu z funkcjonalnością. Strumień laminarny zapobiega rozpryskiwaniu wody, a dodatkowo jest dobrze napowietrzony.

Na zdjęciu widzimy baterię kuchenną KLUDI BINGO STAR
Bateria kuchenna KLUDI BINGO STAR
Zdjęcie przedstawia baterię kuchenną KLUDI TRENDO
Bateria kuchenna KLUDI TRENDO
Zdjęcie prezentuje baterię kuchenną KLUDI TRENDO
Bateria kuchenna KLUDI L-INE

Baterie kuchenne ścienne

Najpopularniejsze są krany stojące, a jednak w ofercie KLUDI znajdziemy także baterie ścienne kuchenne: seria OBJEKTA czy LOGO NEO. Ich uniwersalny kształt i wykończenie dopasowują się do każdego wnętrza. Baterie montowane są bezpośrednio do ściany. Modele są od razu przygotowane do takiego montażu. Wybór tego typu armatury pozwala zagospodarować szafki pod zlewozmywakiem, a poza tym dodatkowo jest estetyczny. Wszelkie przyłącza wodociągowe ukryte są pod tynkiem. Jest to optymalne rozwiązanie do małej kuchni, w której liczy się każdy centymetr.

Perlator do baterii kuchennej

W kontekście ekologii, warto wspomnieć o jeszcze jednym udogodnieniu we współczesnej kuchni. Jest nim perlator. Ten mały element montuje się w wylewce baterii w celu zmniejszenia zużycia wody. Perlator przypomina sitko o niewielkich oczkach, które napowietrzają wypływający strumień. Komfort użytkowania pozostaje ten sam, a jednak pozwala znacznie oszczędzić wodę. Taka inwestycja przy niewielkim wkładzie naprawdę się opłaca.