Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – więcej możliwości na co dzień

Jest tak stylowa i wygodna, że zdoła pokonać niechęć do zmywania nawet najbardziej opornych. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką świetnie odnajduje się w dużej i małej kuchni, przy każdym rodzaju zlewu, w zwykłym ciągu kuchennym lub na wyspie. To produkt, który po prostu ułatwia życie.

Zmywanie ręczne nie należy do ulubionych czynności w kuchni i na szczęście wyręcza nas w tym zmywarka. Nie zawsze jednak udaje się nazbierać odpowiednią ilość naczyń, by ją zapełnić, czy też po prostu nie wszystko możemy do niej włożyć. Czasem również nie ma możliwości podłączenia zmywarki chociażby z uwagi na brak miejsca. Dlatego wygodne stanowisko do ręcznego zmywania to nadal podstawa w każdej kuchni. Podczas wyposażania tej przestrzeni większość z nas myśli najpierw o zlewozmywaku. Ma być głęboki czy płytszy, prostokątny czy kwadratowy, czarny czy chromowany? Bateria kuchenna wydaje się tu jedynie dodatkiem. W praktyce może się jednak okazać, że to nie kolor czy kształt zlewu zapewniają wygodę, lecz rodzaj zastosowanej baterii.

Czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest praktyczna?

Na samym wstępie rozwiewamy wątpliwości – tak, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest najwygodniejszym z dostępnych rozwiązań. Jakie są zatem konkretne zalety zainstalowania tego rodzaju baterii? Przede wszystkim trzeba zrozumieć mechanizm jej działania. Wyciągana i obrotowa wylewka posiada ruchomą głowicę mocowaną na długim wężu. Koniec węża baterii zaopatrzony jest w specjalny obciążnik, który pozwala na szybki powrót głowicy i węża na swoje miejsce.

W przypadku linii KLUDI L-INE oś obrotu wylewki wynosi 360 stopni. Armatura otrzymała nagrodę Plus X Award za design, jakość i funkcjonalność. Idealnie sprawdza się przy dwukomorowych zlewach oraz na wyspach kuchennych. Wyciągana na teleskopie wylewka znacznie ułatwia umycie dużego naczynia. Czasami potrzebujemy też napełnić wodą głęboką miskę czy wysoką butelkę. Tu bateria kuchenna z wysoką, wyciąganą wylewką staje się nieodzowną pomocą. Nie musi zatem ograniczać nas ani powierzchnia, ani głębokość zlewu. Zmywanie staje się dokładniejsze i bardziej precyzyjne. Nie trzeba też obawiać się rozprysków wody dookoła stanowiska dzięki systemowi regulacji strumienia – od silnie skoncentrowanego do delikatnego.

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką pomagają w precyzyjnym czyszczeniu naczyń, bo łatwo możemy dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Warto zwracać uwagę, czy dane modele posiadają izolacje termiczne wylewki. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie nawet przy użyciu bardzo gorącej wody.

Na zdjęciu widzimy baterię kuchenną KLUDI L-INE
Bateria kuchenna KLUDI L-INE
Zdjęcie przedstawia baterię kuchenną KLUDI BINGO STAR
Bateria kuchenna KLUDI BINGO STAR
Zdjęcie prezentuje baterię kuchenną KLUDI BINGO STAR XS
Bateria kuchenna KLUDI BINGO STAR XS

Mała kuchnia a elastyczna bateria

Może się wydawać, że na baterię kuchenną z wyciąganą wylewką mogą sobie pozwolić właściciele jedynie dużych kuchni. Otóż nic bardziej mylnego. Mała kuchnia często wyposażona jest w niewielki zlew z jedną komorą. Tu często pojawia się problem z myciem dużych garnków, butelek itd. Tak więc w przypadku niewielkiego pomieszczenia zlew staje się wręcz mniej istotny niż rodzaj baterii – na korzyść tej z długą, wyciąganą wylewką. A i sam zlewozmywak dzięki niej zyskuje dodatkową funkcjonalność, na którą nie pozwalają jego gabaryty.

Sylwetka i styl

Armatura odgrywa równie istotną rolę jak zlewozmywak, dlatego także jej wygląd powinien być estetyczny. To właśnie bateria kuchenna jest widoczna z daleka, zanim zbliżymy się do stanowiska, gdzie myjemy naczynia. Może srebrzyście połyskiwać w słońcu lub intrygować matową czernią. Co wybrać? Modele KLUDI L-INE S oraz KLUDI BINGO STAR XS łączą powierzchnię chromowaną z czernią, przez co wyglądają dostojnie i elegancko.

Innym bardzo nowoczesnym zestawieniem jest chrom z bielą, jak w przypadku KLUDI BINGO STAR. W połączeniu z białym zlewem takie baterie kuchenne z wyciąganymi wylewkami prezentują się niezwykle świeżo i lekko. Zwracając uwagę na kształt, trzeba pamiętać, że bateria kuchenna z wyciąganą wylewką ma być nie tylko estetyczna, ale także wygodna podczas obsługi. W przypadku wszystkich modeli KLUDI funkcjonalność jest jedną z ich najważniejszych cech.

Woda skarbem, o który dbamy na co dzień

Jeśli myślimy o wodzie, zawsze pojawia się z tyłu głowy myśl o ekologii. Bo każda płynąca kropla tego drogocennego płynu to nie tylko koszt, jaki poniesiemy, ale także kwestia zrównoważonego podejścia do eksploatacji zasobów naturalnych. Woda jest przecież skarbem i ma swój limit. Wszystkie baterie kuchenne KLUDI, w tym te z wyciąganymi wylewkami, zaprojektowane są w zgodzie z najwyższymi standardami, co pozwala ograniczyć nadprogramowe zużycie wody, a tym samym i koszty.