Biała łazienka z drewnem, czyli przytulne wnętrze w nowoczesnym wydaniu

Biel niezmiennie cieszy się ogromną popularnością we wnętrzach. Jest uniwersalna, wprowadza więcej światła, optycznie powiększa pomieszczenie. Jak jednak dodać jej więcej charakteru? Doskonałym sposobem jest dołączenie do niej naturalnych akcentów. Świetny przykład stanowi biała łazienka z drewnem, która może przyjmować różne warianty stylistyczne. W każdym zaś prezentuje się zarówno estetycznie, jak i przytulnie.

Kolor biały to jeden z symboli nowoczesności we wnętrzach. Jego prostota, a także szerokie możliwości łączenia z innymi barwami przekładają się na ogromny sukces tej barwy w aranżacjach pomieszczeń. Biała łazienka jest tu zaś szczególnie atrakcyjnym przykładem. Często bowiem chodzi o małe pomieszczenie, a taka kolorystyka gwarantuje ład przestrzenny i wizualne rozświetlenie oraz powiększenie aranżacji. Sama biel jednak może być nieco monotonna, dlatego warto ją uzupełnić o inne kolory i wzory. Biała łazienka z drewnem pomoże wzbogacić nowoczesny wystrój o klasyczne, kojące w wyrazie akcenty.

Biała łazienka z drewnem w wersji minimalistycznej

Dodając drewno bądź wzory drewnopodobne do bieli, wciąż możemy pozostać w modnej, atrakcyjnej wizualnie i wszechstronnej stylistyce nowoczesnej. Warto jednak wtedy szukać stonowanych rysunków naturalnych materiałów – o subtelnym wybarwieniu oraz z łagodnym usłojeniem. Bardzo ciekawie prezentuje się chociażby biała łazienka z drewnem w postaci jedynie akcentów – np. na części (lub całości) posadzki czy fragmencie ściany. Można do tego wykorzystać odpowiednio zaimpregnowane deski drewniane, choć w strefach tzw. mokrych (czyli zwłaszcza w prysznicowej) lepszym wyborem są płytki drewnopodobne. Wyróżniają się one wysoką odpornością na wilgoć i oddziaływanie strumieni wody, a także pozostają łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu.

Materiały wykończeniowe to jednak oczywiście tylko przykładowe rozwiązanie, bo elementy drewniane można łatwo też wprowadzić za pomocą mebli. Może to być szafka podumywalkowa, część frontów większej szafy przesuwnej czy też blat łazienkowy. W konwencji minimalistycznej warto jednak zachować odpowiednie proporcje i postawić na biel na większej powierzchni. W ten sposób da się podtrzymać efekt nowoczesnej świeżości. Biała łazienka z większym udziałem drewna w wystroju będzie bowiem już bardziej klasyczna czy rustykalna – zależnie od dobranych dekorów.

Biel i drewno otwiera również pole do popisu dla dodatkowych kolorów. Niemniej, przy wyborze minimalistycznej aranżacji, lepiej pozostać w palecie barw achromatycznych – a więc szarości i czerni. Ta ostatnia może być przy tym ciekawym, ożywiającym detalem, jeśli zdecydujemy się na czarną armaturą. Doskonale sprawdzają się chociażby baterie KLUDI z kolekcji BOZZ BLACK. Proste geometryczne kształty, precyzyjnie poprowadzone linie oraz brak ornamentów perfekcyjnie wyrażają ideę współczesnego minimalizmu, który nie jest jednak pozbawiony wyrazistego charakteru. Aksamitna czerń baterii miękko rozkłada światło, a kontrastując z dominującą bielą, zapewnia lekki efekt dynamiki.

Na zdjęciu widzimy ścienną baterię umywalkową KLUDI BALANCE WHITE
Ścienna bateria umywalkowa KLUDI BALANCE WHITE

Zdjęcie przedstawia baterię wannowo-natryskową KLUDI BOZZ BLACK
Bateria wannowo-natryskowa KLUDI BOZZ BLACK
Zdjęcie prezentuje baterię umywalkową KLUDI BALANCE WHITE
Bateria umywalkowa KLUDI BALANCE WHITE

Szykowne wcielenia bieli i drewna

Nowoczesność w wersji bardziej eleganckiej, a może ukłon w stronę klasyki i tradycji? Biała łazienka z drewnem pozwala również na osiągnięcie właśnie takich odsłon stylistycznych. Jeśli lubimy konwencję art déco albo modern classic, biel warto wzbogacić o ciemniejszy odcień drewna – z wyrazistymi rysunkami, bogactwem odcieni czy wizualną głębią. W ten sposób powstaje również efekt szykownego kontrastu, ale bez zaburzenia harmonii wystroju. Wszystko to da się osiągnąć dzięki przytulności i naturalności, jaką zawsze gwarantuje drewno.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić wnętrze, można dołączyć do kompozycji białą armaturę łazienkową – np. z kolekcji KLUDI BALANCE WHITE. W duecie zarówno z ciemniejszym drewnem, jak i chromowanymi akcentami prezentuje się świeżo i szykownie, a wystrój zyskuje jednocześnie więcej łagodnej dynamiki. Baterie z tej serii wyróżniają się miękkimi liniami oraz lekkimi optycznie, finezyjnymi uchwytami, które mają dodatkowymi walor dekoracyjny. Nawiązują do klasycznej ornamentyki, jednak przefiltrowanej przez współczesne gusty wzornicze.

Biała łazienka z drewnem w odsłonie bardziej eleganckiej stanowi także doskonałą scenerię do tego, by wprowadzić nieco więcej wyszukanych form oraz połyskujących detali. Najprościej postawić na praktyczne dekoracje, takie jak umiejętnie dobrana armatura. Dzięki temu, bez względu na metraż łazienki, wystrój zyskuje więcej klasycznego szyku. Seria KLUDI NOVA FONTE Classic wyróżnia się doskonałymi, wyważonymi proporcjami, miękkimi liniami wylewek, a także krzyżowymi uchwytami oraz okrągłymi rozetami. Łączy w sobie klasyczne umiłowanie do finezyjnych form, jednak bez wrażenia nadmiaru czy przesytu. W duecie z łagodnością drewna oraz wszechstronnością bieli zapewnia więc efekt ładu przestrzennego z nutą tradycyjnej zdobności.