Estetyczna i funkcjonalna łazienka – inspiracje 2021

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnie dużej uwagi na etapie projektowym. Trzeba dostosować wnętrze do pełnienia kilku ważnych funkcji, a wszystko wesprzeć atrakcyjnym aspektem wizualnym. Szukasz ciekawych rozwiązań do swojej łazienki? Inspiracje na 2021 rok i bieżące trendy wnętrzarskie dostarczają cennych wskazówek i pomysłów.

Łazienki przyszłości są pełne proekologicznych rozwiązań, dlatego w tym roku największy nacisk kładzie się na oszczędzanie wody i energii. Nie mniej ważna jest kwestia dbałości o zdrowie. Miniony rok – upływający pod znakiem pandemii – pokazał, jak istotne jest dbanie o higienę. Nie chodzi tu wyłącznie o mycie rąk, ale przede wszystkim ograniczenie ilości szkodliwych mikroorganizmów w naszym otoczeniu. Trendem, który płynnie przechodzi na rok 2021 jest również chęć bliskiego obcowania z naturą. Z mody nie wychodzą barwy ziemi oraz elementy i wzory imitujące drewno, ale pojawiają się również mocniejsze akcenty kolorystyczne. Oto przegląd inspiracji łazienkowych na 2021 rok.

Relaks w stylu eko

Nic nie koi zmysłów bardziej niż bliski kontakt z naturą. Warto takie inspiracje z 2021 roku przenieść do własnego domu, a łazienka jest do tego najlepszą przestrzenią. Urządźmy ją tak, jakby była prywatnym salonem SPA. Nie jest potrzebny duży metraż, ponieważ wystarczą sprawdzone elementy, w tym zwłaszcza naturalne akcenty – kamień, drewno i rośliny w pięknych doniczkach. W łazience doskonale sprawdzą się paprocie, które nie potrzebują wiele światła oraz zielistki czy popularny zamiokulkas. Aranżacja łazienki w konwencji salonu kąpielowego wymaga ładu przestrzennego i dyscypliny projektowej, dlatego najlepiej postawić na minimalizm i delikatne barwy. Niezakłócona zbędnymi detalami aranżacja pozwoli w szybki i prosty sposób wyciszyć się po całym dniu. Dla pełni komfortu wyposażmy ją w wolnostojącą wannę lub przestronną kabinę z deszczownicą. Tu godny polecenia jest system natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery. Zapewnia relaksujący prysznic zarówno dzięki ergonomii obsługi, a także dzięki funkcjonalnym udogodnieniom, takim jak termostat.

Mocny akcent w łazience – inspiracje 2021

Czerń już od kilku sezonów gości w łazienkach jako efektowny dodatek. Szczególnie ciekawie wypada w towarzystwie chłodnej bieli. Łazienki black & white cieszą się dużą popularnością i nie zmieni się to również w roku 2021. Nic w tym dziwnego, ponieważ czarny kolor jest synonimem elegancji i klasy. Ten głęboki, wyrazisty, a przy tym nastrojowy kolor występuje w łazienkach w 2021 roku w postaci marmurowych płytek, czarnej ceramiki łazienkowej oraz armatury. Modne są również czarne kabiny prysznicowe. Wśród baterii łazienkowych na szczególną uwagę zasługuje kolekcja KLUDI BOZZ. Formy armatury zostały zredukowane do absolutnego minimum, dlatego spójnie wpisują się we współczesne aranżacje łazienek. Cylindryczny kształt wylewki nadaje strumieniowi wody idealny kształt, a elegancka czarna powierzchnia baterii w matowym wykończeniu efektownie prezentuje się w towarzystwie białej ceramiki.

Na zdjęciu przedstawiony jest system natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery
System natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery
Zdjęcie prezentuje kolekcję armatur KLUDI BALANCE Black
Kolekcja armatury KLUDI BALANCE Black
Na zdjęciu widzimy serię armatur KLUDI BOZZ o powierzchni czarny mat
Seria armatur KLUDI BOZZ o powierzchni
czarny mat

Funkcjonalne rozwiązania

Pandemia zwróciła naszą uwagę na kwestie związane z ochroną zdrowia i higieną. Dlatego urządzając łazienkę w 2021 roku, nie można pominąć najnowszych zdobyczy techniki, takich jak misy bezkołnierzowe czy armatura bezdotykowa. Dzięki nim zachowanie czystości w łazience jest niezwykle proste, a ilość bakterii – ograniczona do minimum. Brak konieczności dotykania urządzeń sanitarnych w łazience zmniejsza ryzyko przenoszenia się groźnych drobnoustrojów. Zapewniają to m.in. baterie elektroniczne KLUDI. Wyposażone w inteligentne czujniki ruchu, uruchamiają się w momencie, gdy zbliżymy do nich dłonie. Korzystanie z bezdotykowych baterii KLUDI przyczynia się również do optymalnego gospodarowania wodą i energią, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności. Ograniczając w ten sposób zużycie wody, przynosimy również sporą ulgę dla planety. W ofercie KLUDI znajdziemy baterie bezdotykowe przeznaczone do montażu na umywalce lub blacie łazienkowym, a także do montażu ściennego (seria KLUDI ZENTA E). Dzięki temu wybierając bezpieczeństwo i higienę, nie musimy rezygnować z kunsztownego, nowoczesnego designu.

Łazienka w 2021 roku jest ekologiczna, funkcjonalna, pełna nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają utrzymanie czystości i higieny. Chodzi tu też o wielofunkcyjne wnętrza, które niosą spokój i wyciszenie, a podstawową inspirację dla nich stanowi fascynujący świat natury.