Funkcjonalna armatura kuchenna – nowoczesne rozwiązania

Zlewozmywak z baterią tworzą w kuchni jedną z kilku najważniejszych stref funkcjonalnych. Trudno sobie bez tego duetu wyobrazić codzienne prace. Co ważne, każdy z tych sprzętów może znacznie usprawniać kuchenne czynności. Wystarczy zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, które prezentujemy na przykładzie baterii.

Czym się wyróżnia nowoczesna bateria? Wszystko zależy od tego, pod jakim kątem się jej przyjrzymy. Może np. charakteryzować się nowoczesnym wyglądem, pomagać w oszczędzaniu wody, ale też wykorzystywać podczas pracy innowacyjne technologie. Najlepiej jednak, gdy łączy w sobie walory estetyczne z tymi funkcjonalnymi. I właśnie w tym powinna tkwić nowoczesność baterii kuchennych!

Nowoczesny design

Na początek warto przyjrzeć się zewnętrznym cechom baterii kuchennych. Te nowoczesne są najczęściej proste w formie i pozbawione dodatkowych elementów ozdobnych. Funkcję dekoracyjną pełnią wszystkie elementy baterii – korpus, wylewka czy uchwyty. Geometryczne kształty idą w parze z przemyślanymi liniami – bardziej miękkimi lub wyrazistymi. Smukła, elegancka sylwetka i forma inspirowana nurtem wody to np. znaki rozpoznawcze baterii KLUDI BOZZ i KLUDI BINGO STAR. Z kolei baterie kuchenne KLUDI STEEL, KLUDI ZENTA czy KLUDI SCOPE mają już mocniej zgeometryzowane kształty – idealne dla wielbicieli minimalizmu i nowoczesnej prostoty. A może nietypowy kolor? Coraz popularniejsze są baterie białe i czarne – obie opcje oferowane są w ramach linii KLUDI ZENTA.

Jeden uchwyt czy dwa?

We współczesnych kuchniach już niejako standardem są baterie jednouchwytowe. Jak działają? Zasada jest prosta: zarówno do ustawienia siły strumienia wody, jak i temperatury służy jeden uchwyt. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Baterię możemy obsługiwać jedną ręką (gdy np. w drugiej coś trzymamy), ponadto łatwiej i szybciej jest określić pożądaną temperaturę strumienia. Taka wysoka funkcjonalność przekłada się na ogromną popularność nowoczesnych baterii jednouchwytowych. W ofercie KLUDI do kuchni znajdują się wyłącznie takie modele. Zastąpienie dwóch uchwytów jednym wielozadaniowym, który umiejscowiony jest na szczycie korpusu bądź w jego bocznej części, pozwala również uzyskać prostsze i bardziej eleganckie formy baterii.

Zdjęcie przedstawia baterię kuchenną KLUDI TRENDO z przełącznikiem natrysk/strumień
Armatura kuchenna KLUDI TRENDO
z przełącznikiem natrysk/strumień
Zdjęcie przedstawia baterię kuchenną KLUDI BINGO STAR z wyciąganą wylewką
Armatura kuchenna KLUDI BINGO STAR
z wyciąganą wylewką
Zdjęcie armatury kuchennej z serii KLUDI L-INE z wyciąganą wylewką teleskopową
Bateria kuchenna KLUDI L-INE
z wyciąganą wylewką teleskopową

Większy zasięg

Napełnienie wysokiego garnka albo umycie dużych przedmiotów sprawia problem? Świetnym rozwiązaniem jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, której wysięg może osiągać nawet 70 cm. W parze z większym zasięgiem możemy mieć również inny strumień wody (np. mocniejszy i bardziej „prysznicowy”), na co pozwalają niektóre modele. Warto pamiętać, że wąż wyciąganej wylewki powinien być dość elastyczny, a także sprężynować – tzn. z łatwością wracać na swoje miejsce po wyciągnięciu. Wybierając baterię z wyciąganą wylewką, musimy też pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsca w szafce pod zlewozmywakiem. A design takich baterii? Dodatkowa funkcjonalność wcale nie musi oznaczać skomplikowanego czy bardziej technicznego wyglądu. W bateriach kuchennych KLUDI BOZZ i KLUDI BINGO STAR wyciągana końcówka jest prawie niewidoczna i harmonijnie zintegrowana z całą konstrukcją, a obrotowa wylewka dodatkowo zwiększa zasięg pracy armatury.

Obsługa bezdotykowa

Baterie obsługiwane bezdotykowo nie są jeszcze powszechne, tymczasem dzięki nim zyskujemy ogromną wygodę, zwłaszcza gdy sporo gotujemy i pieczemy. Na przykład chwytanie baterii ręką pobrudzoną ciastem oznacza więcej sprzątania, a w przypadku obsługi bezdotykowej unikamy tej sytuacji. Bateria kuchenna KLUDI E-GO to jeden z najnowocześniejszych modeli na rynku, który umożliwia obsługę bezdotykową. Zapewnia to wbudowany czujnik ruchu. Ponadto możemy wybrać intrygujący model o podwójnej linii z wyciąganą wylewką.

Co jest w środku?

Nowoczesność to także mnóstwo rozwiązań, które na co dzień są niewidoczne dla oka. W przypadku baterii kuchennej jest to chociażby solidna głowica. Takie też wykorzystywane są w bateriach KLUDI. Warto również pamiętać o perlatorze – napowietrza on wodę, dzięki czemu mniej jej zużywamy.