Kuchnia biała z drewnem – inspiracje i pomysły na piękne wnętrze

Biel we wnętrzach to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych kolorów. Dzięki niej pomieszczenia wydają się większe oraz jaśniejsze. Ponadto taka barwa bazowa zapewnia dużą swobodę aranżacyjną w kwestii wyboru dodatków. Można ją np. zestawić z drewnem, które stanowi szczególnie dziś poszukiwany naturalny akcent w wystroju. Kuchnia biała z drewnem to też ciekawa inspiracja w przypadku wielu konwencji aranżacyjnych.

Kolor biały w kuchni jest chętnie wybierany przez Polaków. Takie rozwiązanie gwarantuje wizualnie lekką, świeżą, przyjemną w odbiorze aranżację oraz doskonale odnajduje sięw najróżniejszych stylach aranżacji wnętrz – pasuje do nowoczesnych kuchni, tych urządzanych w klimacie skandynawskim, ale również klasycznych – angielskich i prowansalskich. W wariancie najpopularniejszym, czyli idącym w stronę eleganckiego minimalizmu, biel i drewno wzajemnie się balansują oraz uzupełniają.

Kuchnia biała z drewnem estetyczna i funkcjonalna

Połączenie białych mebli kuchennych z drewnianym blatem to zabieg, który sprawi, że bardzo jasne wnętrze stanie się jednocześnie przytulne i klimatyczne. Do wyboru mamy wiele opcji, jak blaty z litego drewna lub z płyty MDF pokrytej laminatem z dekorem perfekcyjnie odwzorowującym urok naturalnego surowca. Do produkcji tych pierwszych wykorzystuje się najczęściej twarde gatunki drewna, jak jesion, dąb czy buk. Jednak mimo wszystko wymagają one co pewien czas odświeżenia bądź całkowitej renowacji. Warto pamiętać, że blat z naturalnego drewna będzie zdecydowanie bardziej podatny na zniszczenia, dlatego ślady po postawionym na nim gorącym garnku czy krojeniu nożem mogą być trudne lub nawet niemożliwe do usunięcia. Blaty z płyty MDF pokrytej laminatem są zdecydowanie bardziej odporne na codzienne użytkowanie i choć na nich również nie powinniśmy stawiać gorących naczyń, to jednak zniosą o wiele więcej niż naturalne drewno. W przypadku blatów z płyty mamy również większy wybór wzoru wykończenia nie tylko w zakresie rysunku drewna, ale również jego koloru.

Na zdjęciu widzimy baterię kuchenną KLUDI L-INE S
Bateria kuchenna KLUDI L-INE S
Zdjęcie prezentuje armaturę kuchenną z wyciąganą wylewką KLUDI BINGO STAR
Bateria kuchenna KLUDI BINGO STAR
z wyciąganą wylewką
Zdjęcie przedstawia armaturę kuchenną KLUDI OBJEKTA
Armatura kuchenna KLUDI OBJEKTA

Dodatki i akcesoria do białej kuchni z drewnem – inspiracje i podpowiedzi

W aranżacji wnętrz niezwykle ważne są detale. Bardzo często to właśnie one przesądzają o tym, jaki klimat ma pomieszczenie. Z tego też powodu biała kuchnia z drewnem cieszy się tak dużym powodzeniem, ponieważ zapewnia mnóstwo możliwości w kwestii dobierania sprzętów, akcesoriów czy dodatków. Biel tak naprawdę nie boi się żadnego koloru. Doskonale pasuje do głębokiej czerni oraz aksamitnych szarości, fantastycznie podkreśla głębię czerwieni czy fioletu, a z pastelami tworzy lekkie, świeże kompozycje.

W sąsiedztwie drewnianego blatu pierwszorzędnie prezentuje się z kolei biały zlewozmywak z armaturą dopasowaną do niego kolorystycznie. W ofercie KLUDI znajduje się chociażby biała bateria kuchenna z serii L-INE S, która zachwyca subtelnym, a przy tym bardzo eleganckim profilem. Matowe, białe wykończenie efektownie prezentuje się w połączeniu z błyszczącym, metalicznym chromem. Nadaje to strefie zmywania w kuchni stylowy wygląd z nowoczesnym sznytem. Inną inspirację do białej kuchni z drewnem stanowi model BINGO STAR XS – również w wariancie z bielą. Dodatkową zaletą tej serii jest magnetyczna, wyciągana wylewka, która zapewnia wygodę podczas zmywania oraz zwiększa zasięg baterii. To zaś przydaje się chociażby podczas nalewania wody do większych i wyższych naczyń. Taka bateria idealnie sprawdza się zarówno w małych przestrzeniach, jak i na dużych wyspach kuchennych dzięki możliwości obracania jej o 360°.

Biała kuchnia z drewnem to świetna inspiracja do różnorodnych wnętrz – zwłaszcza gdy chcemy sprytnie połączyć efekt świeżości i ładu przestrzennego z przytulnym nastrojem. Ponadto takie rozwiązanie pozwala optycznie powiększyć wnętrze, co jest szczególnie ważne w małej kuchni. Inny cenny aspekt? Uniwersalność oraz ponadczasowość. Kuchnia biała z drewnem jest zawsze na topie!