Kuchnia towarzyska

To już fakt – większość kuchni, jakie powstają w naszych domach, to wnętrza otwarte. Niewielkie metraże mieszkań wynikające z wysokich cen nieruchomości oraz gruntów sprawiły, że bardzo racjonalnie podchodzimy do kwestii wykorzystania dostępnej przestrzeni. Likwidacja ściany oddzielającej kuchnię od salonu znacznie wpływa na poprawę funkcjonalności. W takim wariancie warto zadbać o designerskie smaczki w aranżacji kuchni, np. wybór nietuzinkowej armatury kuchennej.

Do zmiany charakteru wnętrz kuchennych przyczyniła się także stale rosnąca oglądalność programów kulinarnych. Gotujemy nie tylko dla siebie i rodziny, ale chwalimy się zdjęciami własnoręcznie przygotowanych potraw w mediach społecznościowych. Częściej niż kiedyś, zapraszamy gości również do kuchni, by wspólnie kroić, siekać, przyprawiać i smakować. Taka formuła towarzyskich spotkań staje się coraz bardziej popularna, a wnętrze to zyskuje reprezentacyjny charakter. Nowoczesna strefa przyrządzania posiłków nie ma nic do ukrycia, stąd coraz więcej uwagi przywiązujemy do jej wystroju i wyposażenia, w tym do wyboru armatury kuchennej.

Designerska i funkcjonalna armatura kuchenna

Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna, łącząca styl i funkcjonalność – właśnie to można powiedzieć o KLUDI E-GO. W trendy wyposażenia wnętrz wpisuje się armatura kuchenna z podwójną linią wylewki o organicznym kształcie. Oprócz niepodważalnych walorów estetycznych, w ten sposób zyskujemy również gwarancję komfortu pracy w strefie zlewozmywaka. Warto zwrócić też uwagę na wysokość armatury kuchennej, powinna ona dawać możliwość mycia dużych naczyń, a także swobodnego mycia owoców, warzyw oraz innych półproduktów niezbędnych do przygotowania posiłków. Co więcej, czynności te można wykonać bez dotykania uchwytu. Dzięki sensorowi armatura włącza się i wyłącza automatycznie. Elektroniczny czujnik ruchu sprawia, że korzystanie z baterii jest wygodne oraz bezproblemowe nawet w sytuacji, gdy mamy zajęte obie ręce.

Kuchnia otwarta na nowe możliwości

Dopełnieniem całej aranżacji będzie wyspa kuchenna – to z pewnością piękne i funkcjonalne rozwiązanie, choć nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić, właśnie ze względu na malejący metraż naszych domów. Alternatywą są półwyspy uzupełnione stylowymi hokerami lub po prostu barek.

Zdjęcie przedstawia detale baterii kuchennej KLUDI BINGO STAR
Wyciągana wylewka znacznie zwiększa zakres działania baterii.
Zdjęcie przedstawia detale baterii do kuchni KLUDI E-GO
Elektryczny sensor wykrywa ruch ręki i uruchamia automatycznie baterię.
Zdjęcie armatury kuchennej z serii KLUDI E-GO
Baterie KLUDI E-GO to futurystyczna forma i doskonała funkcjonalność w jednym.