Łazienka w stylu glamour – sposób na elegancki wystrój

Styl glamour zrodził się w rezydencjach gwiazd Hollywood, stąd jego znaki rozpoznawcze to luksus i blichtr w duecie z lekką nonszalancją oraz fantazją projektową. Współczesny jego wariant jest mniej nastawiony na widowiskowy przepych, niemniej wciąż ma zadanie olśniewać oraz zachwycać. Łazienka w stylu glamour ma zatem reprezentacyjny charakter, a wszystkie elementy wyposażenia kreują klimat wysmakowanego pokoju kąpielowego. Taka konwencja współgra również z bieżącymi trendami wnętrzarskimi.

Dlaczego łazienka jest idealnym pomieszczeniem dla stylu glamour? Przede wszystkim z uwagi na częste stosowanie połyskujących materiałów, dużą rolę światła czy obecność luster. Wszystkie te elementy świetnie odnajdują się w stylistyce glamour.

Łazienka w stylu glamour od podstaw

Planując łazienkę w stylu glamour, warto poznać podstawowe założenie tej konwencji wnętrzarskiej. Kluczową kwestią jest dobór kolorystyki. Styl glamour bazuje zwykle na bieli i czerni, które dobrze jest wzbogacić o szarości, a także odcienie złota, srebra, miedzi. Ważną rolę odgrywają lśniące powierzchnie, dlatego dobrym wyborem są płytki o wykończeniu na wysoki połysk. Jeśli chodzi o dekory, szczególnie polecane są rysunki białego albo czarnego marmuru, które zresztą królują w trendach już od kilku sezonów. Ponieważ w łazience w stylu glamour mile widziane są kontrasty barwne, do jasnych płytek można śmiało dobrać ciemne meble (i odwrotnie). Takie opozycyjne zestawienia dodają wnętrzom dynamiki czy nawet widowiskowości, co w tej konwencji aranżacyjnej jest pożądanym efektem.

Co zaś z ceramiką? Tu także optymalną opcją jest biel. Jednocześnie warto nieco poeksperymentować z formami, decydując się na nieoczywiste, asymetryczne kształty umywalki i wanny. Jeśli metraż pomieszczenia na to pozwala, doskonałe rozwiązanie stanowi wyróżniająca się wanna wolnostojąca. Należy także pamiętać o lustrach – najlepiej w bogato zdobionych ramach. Duże szklane powierzchnie potęgują blask zastosowanych materiałów i sprzętów.

Rola armatury i dodatków

Na zdjęciu widzimy armaturę trójotworową KLUDI1926 z uchwytami ze szkła kryształowego
Armatura trójotworowa KLUDI 1926 z uchwytami
ze szkła kryształowego
Zdjęcie prezentuje armaturę czterootworową KLUDI1926 z uchwytami ze szkła kryształowego
Armatura czterootworowa KLUDI 1926 z uchwytami ze szkła kryształowego
Zdjęcie przedstawia trójotworową baterię umywalkową KLUDI NOVA FONTE Déco
Trójotworowa bateria umywalkowa
KLUDI NOVA FONTE Déco

W łazience w stylu glamour bardzo istotna jest precyzja i staranność w doborze wszystkich elementów wyposażenia. Szczególne miejsce zajmuje tu armatura, której kolory oraz formy odgrywają rolę dekoracyjną, spójnie uzupełniając szykowny wystrój. Co ważne, właściwie wszystkie barwy typowe dla baterii i zestawów prysznicowych, czyli połyskujące srebro, złoto, miedź oraz modna dziś czerń, doskonale wpisują się w konwencję glamour. Doskonały przykład stanowi seria KLUDI NOVA FONTE Déco, w której łagodnie poprowadzone, zaokrąglone linie płynnie tworzą finezyjny uchwyt w kształcie gwiazdy. Całość zachwyca lekkością optyczną, a srebrzyste, chromowane powierzchnie baterii idealnie współgrają z innymi, połyskującymi elementami wnętrza. W ten sposób funkcjonalny element staje się kunsztowną ozdobą o cechach najlepszej biżuterii.

Łazienka w stylu glamour to także doskonałe miejsce dla złotych akcentów. Tu również można skupić się na armaturze. W kolekcji KLUDI 1926 znajdują się baterie w tym kolorze, które zwracają uwagę klasycznymi, ornamentacyjnymi formami. Dostępne są też w wersji z uchwytami wykonanymi ze szkła kryształowego „Made with Swarovski® Elements”, które popisowo prezentują się w eleganckiej łazience.

Do kolorystyki armatury warto też dopasować inne akcenty w łazience, takie jak ramy kabiny prysznicowej, dekoracyjne lampy, elementy mebli czy akcesoria (np. haczyki, poręcze, półki). Dzięki temu wnętrze zyska ład przestrzenny oraz spójność. W łazience w stylu glamour każdy, nawet najdrobniejszy detal powinien bowiem podkreślać zainteresowanie wysmakowanym, szykownym wzornictwem.