Mała łazienka z prysznicem

Małe łazienki są prawdziwym wyzwaniem dla mieszkańców bloków, trudno w nich pomieścić wszystkie potrzebne elementy. Naturalnym wyborem do takiej małej przestrzeni jest kabina prysznicowa z dobrze dobranym zestawem natryskowym.

Projekt małej łazienki musi być dobrze przemyślany. Najlepiej jest skorzystać z programu do aranżacji wnętrz lub aplikacji VR, w której będziemy mogli zobaczyć, jak wszystko będzie wyglądało na żywo. Alternatywą dla stworzenia aranżacji samodzielnie jest zatrudnienie projektanta wnętrz. Wtedy zyskujemy gwarancję, że nasza niewielka łazienka będzie jednocześnie funkcjonalna, a do tego piękna wizualnie.

Wybieramy kabinę prysznicową do małej łazienki

Kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Owszem, możliwe jest zastosowanie wanny w niewielkiej łazience, ale będzie ona wtedy naprawdę mała, co może w znaczny sposób wpłynąć na wygodę korzystania z niej. W tym wypadku prysznic sprawdza się po prostu lepiej. Wrażenie przestronności uzyskamy, dzięki prysznicowi z kabiną z przezroczystego szkła. Dodatkowo warto postawić na rozwiązanie bezbrodzikowe – w ten sposób aranżacja zyskuje lekkość i nie przytłacza całej aranżacji. Wisienką na torcie będzie kabina typu walk-in, która niejako otwiera łazienkę. Rezygnacja z brodzika w połączeniu z prostą konstrukcją kabiny idealnie komponuje się z interesującą w formie designerską armaturą. Ponadto, dzięki kabinie walk-in nie musimy zastanawiać się, jaki wybrać typ otwierania kabiny i czy będziemy mieli na to miejsce. To też dobre rozwiązanie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Łatwiej będzie pomóc maluchowi w umyciu się, bo dostępna przestrzeń jest zdecydowanie większa niż w przypadku tradycyjnej kabiny. To również dobre rozwiązanie dla osób starszych i dla osób, które mają ograniczoną zdolność ruchową – zdecydowanie łatwiej wchodzi się do środka, bo nie trzeba pokonywać progu brodzika. Możemy też bez problemu wstawić do środka siedzisko, które ułatwi korzystanie z natrysku.

Na zdjęciu widać rozwiązanie podtynkowe z głowicą KLUDI A-QA

Rozwiązanie podtynkowe z głowicą KLUDI A-QA

W łazience zastosowano armaturę podtynkową z serii KLUDI AMEO

Armatura podtynkowa KLUDI AMEO

Na zdjęciu widoczny jest system natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery

System natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery

Funkcjonalna armatura łazienkowa

Oszczędzimy miejsce, wybierając odpowiedni zestaw natryskowy. Seria KLUDI DUAL SHOWER SYSTEM posiada regulowaną głowicę natrysku w pionie (do 30 cm) i w poziomie, co pozwala dopasować strumień wypływającej wody do indywidualnych preferencji i wielkości kabiny prysznicowej. Obrotowa głowica w poziomie zapewnia optymalne wykorzystanie miejsca w kabinie. Sposobem na małą łazienkę jest armatura ukryta w ścianie, czyli podtynkowe zestawy prysznicowe. W ten sposób zyskujemy miejsce, pozwalające na komfortowy prysznic. Odpowiednia do małych wnętrz jest seria KLUDI BOZZ – w towarzystwie akcesoriów KLUDI A-XES gwarantuje spójną i funkcjonalną aranżację. Z kolei KLUDI ZENTA SL zachwyca kunsztem wykonania, przejawiającym się w dopracowanych do perfekcji detalach. Armatura z tej serii znajduje się bliżej ściany niż tradycyjne zestawy, co daje nam więcej swobody podczas kąpieli. Natomiast KLUDI COCKPIT Discovery posiada zintegrowaną z całością półkę, stanowiącą doskonałe miejsce na kosmetyki.  

W małej łazience warto postawić również na jasne kolory, połyskujące powierzchnie, lustra na więcej niż jednej ścianie i dobre oświetlenie. I może aranżacja małej łazienki nie jest prosta, ale producenci oferują nam duży wybór akcesoriów, armatury, mebli i sprzętów, które uwzględniają nasze potrzeby. Dzięki temu nasza łazienka może być funkcjonalnym i dobrze wyglądającym pomieszczeniem.