Panele prysznicowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Funkcjonalnie urządzona strefa kąpielowa pozwala nie tylko zadbać o codzienną higienę, lecz także regularnie zażywać przyjemnego relaksu. Kluczowym elementem wyposażenia jest zestaw prysznicowy, który może mieć formę bardziej zaawansowanego panelu. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się panele prysznicowe, a także jak dobrać model odpowiedni do indywidualnych potrzeb oraz aranżacji łazienkowej.

Panele prysznicowe w większości przypadków przeznaczone są do montażu na ścianie. Wygodny panel prysznicowy w estetycznej, nowoczesnej formie łączy wiele przydatnych funkcji, wyróżniając się przy tym prostą, zwykle minimalistyczną budową.

Panel prysznicowy a zestaw prysznicowy – czym się różnią?

Zestaw prysznicowy (inaczej natryskowy) składa się z takich elementów, jak drążek, uchwyt drążka, zestaw do mocowania, wąż oraz słuchawka. Panel prysznicowy zaś stanowi jego rozbudowaną wersję, uzupełnioną np. o baterię termostatyczną, jak również deszczownicę. Charakterystyczną cechą panelu prysznicowego jest też bardziej zwarta budowa. Niektóre modele paneli wyposażone są także w półki na kosmetyki i akcesoria kąpielowe. Można więc powiedzieć, że w porównaniu z zestawami natryskowymi panele prysznicowe prezentują się bardziej nowocześnie oraz wyróżniają się większą liczbą elementów i funkcji.

Jak wybierać panele prysznicowe?

Wybierając panel prysznicowy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego formę oraz wymiary, tak by nie krępował ruchów podczas kąpieli i estetycznie prezentował się w kabinie. Jeśli decydujemy się na model z dwoma źródłami wody koniecznie sprawdźmy, czy instalacja charakteryzuje się odpowiednim ciśnieniem wody – strumień musi być bowiem dość intensywny. Najczęściej w przypadku paneli prysznicowych wymagane jest ciśnienie minimum 3 barów.

Kolejny ważny aspekt stanowi analiza potrzeb, ponieważ panele prysznicowe mogą być mniej lub bardziej rozbudowane – wyposażone m.in. w wylewki wannowe. Warto zwrócić też uwagę na takie elementy, jak dodatkowe miejsce na kosmetyki (ważne zwłaszcza w małej łazience).

Na zdjęciu przedstawiony jest zintegrowany panel natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery
KLUDI COCKPIT Discovery
panel natryskowy z termostatem
Zdjęcie pokazuje ergonomiczny panel sterowania ze zintegrowaną półką
Wygodny i intuicyjny panel sterowania
ze zintegrowaną półką na kosmetyki
Na zdjęciu widzimy ergonomiczną rączkę natrysku
Ergonomiczna rączka natryskowa

Estetyczny minimalizm i pełen komfort

Ciekawą propozycją dla miłośników wysmakowanego designu jest system natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery. Jego znaki rozpoznawcze to konsekwentna forma oraz jasna kolorystyka. Zestaw ten stanowi uniwersalne rozwiązanie dla każdego – bez względu na wiek czy możliwości ruchowe. Obsługa zestawu jest wygodna i intuicyjna, co zapewnia panel sterowania pochylony w kierunku użytkownika pod kątem 40°. Zaokrąglone krawędzie, lekki kształt głowicy górnej i rączki natrysku przekładają się na ergonomię na najwyższym poziomie. Dodatkowo system zintegrowany jest z praktyczną półką na kosmetyki oraz przybory kąpielowe.