Wybieramy deszczownicę. Na co zwrócić uwagę?

Deszczownica, nazywana też deszczownią, to nowoczesny element armatury łazienkowej umilający zażywanie kąpieli. Z technicznego punktu widzenia zamienia strumień wody w przyjemny deszcz  - stąd jej nazwa. Jaką zatem deszczownicę wybrać? Należy wziąć pod uwagę różne jej typy, z którymi wiążą się konkretne aspekty praktyczne.

Deszczownica rozprasza strumień wody tym bardziej, im ma większą liczbę otworów oraz większą średnicę. Na rynku dostępnych jest kilka form deszczownicy – okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Pod uwagę trzeba też wziąć różne typy montażu, wyróżniamy bowiem deszczownice montowane na ścianie oraz sufitowe. Warto również zwrócić uwagę na deszczownice z opcją kaskadowego wypływu wody, czyli jednolitego, silnego strumienia. W kwestii kolorystyki - najbardziej uniwersalne są deszczownice chromowane. Pasują bowiem do każdego wystroju łazienki.

Niezwykle popularne są systemy natryskowe, które zapewniają dwa źródła wody: z rączki natrysku i deszczownicy. Są to rozwiązania natynkowe, które wyróżniają się przystępną ceną, łatwo je zamontować, nadają się zarówno do kabiny prysznicowej, jak i wanny z parawanem.

Aranżacja łazienki z zestawem prysznicowym KLUDI COCKPIT Discovery
System natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery
Na zdjęciu widoczna jest armatura natryskowa KLUDI FRESHLINE DUAL SHOWER SYSTEM
KLUDI FRESHLINE DUAL SHOWER SYSTEM
Aranżacja łazienki z głowicą górną KLUDI A-QA w kolorze czarny mat
Głowica górna KLUDI A-QA w kolorze czarny mat

Miłośnicy dobrego wzornictwa i eleganckiego minimalizmu powinni zwrócić uwagę na system natryskowy KLUDI COCKPIT Discovery. Uproszczona, zredukowana forma zapewnia wrażenie elegancji i podkreśla design poszczególnych elementów. W skład systemu wchodzi też praktyczna półka idealnie zintegrowana z całością. Smukła forma deszczownicy i dopasowana do niej rączka natrysku tworzą znakomity duet zamykający całość kompozycji. Inne ciekawe rozwiązanie to zestaw natryskowy KLUDI FRESHLINE. Miękkie linie oraz zaokrąglone formy doskonale odnajdują się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej łazience, zamieniając ją w gustowny salon kąpielowy. A może odejście od najpowszechniejszego koloru? Biała lub czarna deszczownica wprowadzi do wnętrza ożywczy element. Ponadto takie barwy bardzo łatwo zestawić z innymi. Obydwie wersje kolorystyczne znajdziemy chociażby w zestawach natryskowych KLUDI A-QA BLACK AND WHITE.